sojuz na idninata

Македонија

„Сојузот за иднината“ го сели „граѓанскиот парламент“ и во другите градови

А1он
Потпретседателот на СДСМ Гордан Георгиев денеска на прес – конференција изјави дека по отфрлањето од страна на ВМРО – ДПМНЕ на барањата на опозицијата, граѓанската непослушност
Македонија

Функционер од Кратово ги пцуел поддржувачите на отпорот

А1он
На вечерашните получасовни опозициски протести во Кратово имало обид да се предизвика инцидент, кога висок функционер од власта вербално со пцовки и навреди ги нападнал
Македонија

ВИДЕО: Охрид повторно на протести

А1он
Втор ден, со получасовен протест, членовите и симпатизери на СДСМ на градскиот плоштад го изразија својот револт за случувањата во македонското Собрание во понеделникот и
Македонија

ВИДЕО: Втор ден протести во Скопје

А1он
Со получасовен протест и вечерва  граѓаните  го изразија својот револт блокирајќи ја главната крстосница во центарот на Скопје, пред „Рекорд“. Со паролите „Оставка“, „Одете си“