ФОТО: Струмичани со Заев втора вечер протестираа

Од:

Струмичани втора вечер по ред, покажуваат отпор кон, како што велат, режимот на Груевски, откако во Собранието со бруталност и со користење физичка сила, беа исфрлени опозициските пратеници и новинарите, а потоа власта самата го изгласа буџетот.

На протестниот собир се приклучи и градоначалникот на Струмица, Зоран Заев. Протестот во Струмица се одржува пред трговскиот центар „Глобал“.

Би можело да ве интересира

Боби Ѓошиќ назначен за в.д. директор на Центарот за култура во Струмица

А1он

Во фирма во Струмица пронајдени 330 килограми режан тутун без бандерола

А1он

Отворен Фестивалот на камерен театар „Ристо Шишков“

А1он

Земјотрес во Струмичко со интензитет од три степени

А1он

Две лица утрово ограбиле обложувалница во Струмица

А1он

ВИДЕО: Карлеуша наполни струмички клуб, турканици и еуфорија наместо дистанца и мерки

Leave a Comment

8 − three =