ФОТО: Трета вечер протести во центарот на Скопје

Од:

Нови протести и блокади вечерва на опозицијата во центарот на Скопје од 18:00 до 18:30 часот пред „Рекорд”.

И вечерва протестот го предводеше раководството на СДСМ, на чело со лидерот Бранко Црвенковски и лидерите на другите партии од коалицијата „Сојуз за иднина“.

Протестите продолжуваат уште утре, а за во сабота е закажан масовен протест за во 12:00 часот пред главното седиште на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје.

Би можело да ве интересира

Лазаревска: ВМРО-ДПМНЕ преку своите коалициски партнери се обидува да ги закочи измените за недела неработен ден

А1он

Кузеска: Анкетата на Брима потврди, СДСМ е победник на локалните избори

СДСМ: Пропадна нова лага на ВМРО-ДПМНЕ, расте стравот во белиот дворец од извесниот пораз во Скопје на изборите

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Георгиевски: Исплатени 230 милиони денари субвенции за 4.846 земјоделски субјекти

Ана Ололовска

СДСМ: Две нови стратешки инвестиции во енергетиката, сончева електрична централа и ветерен парк

Ана Ололовска

СДСМ: Модуларните болници не се направени од пластика и стиропор како Скопје 2014

Мери Јордановска

5 comments

mkd100 27/12/2012 - 19:29 at 19:29

ova liderot mi se dopagja….vesta e potpolno ista so plusinfo.mk….lider e toa ne e igrachka….lider ipol ushte malku dva….So Branko i Ljubcho pravo kon idninata….

Reply
Miloš 27/12/2012 - 20:21 at 20:21

Ocekuvam del od opozicionerite i da se samozapalat demonstrativno kako del od nepokoleblivata borba za demokratija

Reply
reall 27/12/2012 - 20:51 at 20:51

Abe ne se paga Grujo na ovoj nacin.

Reply
Zoki 27/12/2012 - 23:32 at 23:32

JADETE VIE LADEN BUREK SO TOPLO PIVO, NO FAKT E DEKA E VEKJE DOSTA OD PINOKIO ….HMMM MR. gRUEVSKI

Reply
Ace 28/12/2012 - 05:44 at 05:44

Vo pravo si sega e vreme za novi lica koi ke ja povedat drzavata napred. Sega e vreme za Branko i Ljupco & Co.

Reply

Leave a Comment

sixteen − seven =