demir hisar

Македонија

Градоначалникот на Демир Хисар позитивен на Ковид-19

А1он
Градоначалникот на Демир Хистар, Марјанче Стојановски е позитивен на Ковид-19. Информацијата тој ја на објави на официјалниот профил на Фејсбук „И покрај сите препорачани мерки
Култура

Публикација за културното, уметничкото и гастрономското богатство на Демир Хисар

А1он
Библиотеката „Ал-Би“ од демирхисарското село Бабино промовира Водич низ културното, уметничкото и гастрономското богатство на Демир Хисар. Станува збор за публикација, поддржана од Министерството за
Македонија

(ВИДЕО) Мицкоски: Заев не го сочува идентитетот, туку го изгубивме и тоа што го имавме досега

А1он
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба со граѓани и членови на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Демир Хисар. На средбата Мицкоски говореше за актуелната политичка
Македонија

Делегација на општина Демир Хисар ќе ја посети турската општина Балчова

А1он
Делегација на општина Демир Хисар предводена од градоначалникот Марјанче Стојановски, во Турција ќе ги посети градот Измир и збратимената општина Балчова. Од општина Демир Хисар
Македонија

Заев: Референдумот ни ги отвора вратите за интегрирање во ЕУ и НАТО

А1он
Голема работа и се случува на Македонија и се што правиме, правиме со голема трудољубивост, упорност и со љубов, истакна претседателот на Владата на РМ,
Македонија

(ВИДЕО) Арсовски: Оставка од градоначалникот за независна истрага без закани по сведоците

А1он
„Почитуван господине Стојановски, поднесете си оставка од морални причини и престанете да се заканувате. Никого нема да исплашите. Само со оставка ќе покажете дека немате
Македонија

Објавеното видео е монтирано и не е со закани кои се однесуваат на референдумот, тврди градоначалникот на Демир Хисар

А1он
Во врска со аферата со прислушувањето и заканите, со писмо испратено до медиумите се огласи, Марјанче Стојановски, градоначалникот на Демир Хисар. Тој вели дека видеото
Македонија

(ВИДЕО) Арсовски: Како прислушуваните материјали стигнале кај Стојановски?

А1он
„Криминалниот картел на власт предводен од Зоран Заев секој ден го покажува своето лице и своите методи на застрашување кон граѓаните и сите останати. Ова
Македонија

Градоначалникот на Демир Хисар, Стојановски викнат на информативен разговор во полиција

А1он
Градоначалникот на Демир Хисар, Марјанче Стојановски е приведен во полициска станица на информативен разговор, дознава „А1он“. Извори од истрагата информираат дека Стојановски е во полициска