direktorka

Македонија

Ќерката на директорката од Чашка која прифати албанска паралелка, се вработила во просветен инспекторат

Орце Костов
Ќерката на директорката на основното училиште „Тодор Јанев“ во Чашка, Елена Николова која пред десетина дена беше нападната од гневна толпа на родители затоа што
Македонија

Миликије Халими има факултетска диплома вели премиерот

Орце Костов
Новата директорка на државната компанија АД „Аеродроми“, Миликије Халими која беше избрана на оваа функција по предлог на Владата, имала универзитетска диплома како и другите
Македонија

Левица: Хигиеничарки принудени да го мијат приватниот автомобил на директорката на ООУ „Лазо Ангеловски“

А1он
Не прекинуваат скандалите во ООУ ,,Лазо Ангеловски”, обвинуваат од партијата Левица. „Откако општина Аеродром и градоначалникот Тимчо Муцунски го сменија претходниот директор по низа скандали
Македонија

Мерко двапати назначил директорка на училиште која немала завршено високо образование: Антикорупциска ќе му поднесе кривична

Орце Костов
Антикорупциска се сомнева дека градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко незаконски назначил в.д директорка на основно училиште во Струга. Државната комисија за борба против корупцијата и
Македонија

„Ние ќе купуваме сапун за децата, а директорката троши на бајадери“: Родителите бесни што Тренчевска ја врати Петровска на функција во градинката „Детска радост“

Орце Костов
Родителите од градинката „Детска радост“ во општина Гази Баба, Скопје, формираат иницијативен одбор од пет преставници кои во следниот период ќе организираат активности за искажување
Македонија

Директорка на скопско училиште јавно праша астролог дали ќе добие втор мандат: Тоа нема поврзаност со мојата работа

Кристијан Ландов
По еден час следење на емисија за астрологија, директорката на ООУ „Аврам Писевски“ во Бардовци, Матилда Бајкова, прашала дали ќе добие уште мандат. Нејзиното прашање
Македонија

(ВИДЕО) Директорката Темелкова со сила спречи снимање за долг на Студентскиот дом од 70 илјади евра

А1он
Даниел Пауновски од Скопје не може да наплати над 70 илјади евра од Државниот студентски дом Скопје, па сега дури и забранет му е влезот