klinika za toksikologija

Македонија

Чибишев: Четворицата малолетници се стабилни, утре ќе се одлучува дали ќе бидат пуштени од Токсикологија

А1он
Директорот на Клиниката за токсикологија, Андон Чибишев во изјава за МИА рече дека четворицата малолетници, кои во петокот беа донесени на Токсикологија во тешка состојба
Македонија

Антидепресиви и алкохол – коктелот кој скопјанецот им го дал на четирите деца во неговиот дом

А1он
Алкохол во комбинација со антидепресиви. Тоа е коктелот кој четириесетгодишниот скопјанец им го дал на четирите деца кои престојувале во неговиот дом. Обвинителството попладнево поднесе
Македонија

Приведен е скопјанецот во чиј двор беа пронајдени четворица малолетници во бесознание

А1он
Приведен е 40-годишниот Д.Ѓ.од Скопје во чиј од куќа вчера беа пронајдени четворица малолетници од кои двајца во бессознание. Денеска во тек е увид под
Македонија

Кривична пријава за Бесија Иљази, екс-директорката на Токсикологија незаконси вработувала и ретроактивно испалаќала плата

А1он
МВР поднесе кривична пријава против поранешната организациска директорка на Клиниката за Токсикологија Бесија Иљази за „злоупотреба на службена положба и овластување“. Пријавата се однесува за
Македонија

Чибишев: На Токсикологија веќе нема да има „каубојски„ вработувања, клиниката е во финасиски и организациски колапс

А1он
Новиот директор на Клиниката за Токсикологија, Андон Чибишев информираше дека 18-те спорни вработени кои беа без валидни договори за вработување веќе не доаѓаат на работа.
Македонија

Бесија Иљази храбро се соочи со антиалбанскиот менталитет – Аријанит Хоџа по разрешувањето на директорката на Токсикологија

А1он
Смената на економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази предизвика реакција на лидерот на Европска демократска партија, Аријанит Хоџа кој го обвини ВРЕДИ за
Македонија

Меџити и Чибишев нови директори на Неврологија и на Токсикологија

А1он
Поранешниот министер за здравство Фатмир Меџити и проф. д-р Андон Чибишев се нови директори на Клиниките за Неврологија и за Токсикологија, соопшти денеска министерот за
Македонија

ЗНМ бара повлекување на наредбата од организациската директорка на Токсикологија

А1он
Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) го осудува, како што вели, обидот за цензура и ограничување на правото на говор од страна на Бесија Иљази,
Македонија

Колегите од Токсикологија во одбрана на Беќаровски: Никогаш не упатил навреди кон колегите Албанци

Орце Костов
Откако Министерството за здравство на социјалните мрежи сподели документ во кој има сериозни обвинувања за доктор Нико Беќаровски дека наводно ги навредувал вработените по национална
Македонија

Беќаровски обвинет дека ги навредувал Албанците, најави кривична за министерот Демири

Орце Костов
Откако Министерството за здравство објави дека медицинскиот директор на клиниката Д-р Данил Петровски е разрешен од позицијата медицински директор на Клиниката за токсикологија поради несовесно