klinika za toksikologija

Македонија

Затвореник од „Идризово“ починал на Клиниката за токсикологија

А1он
51-годишен велешанец кој издржувал затворска казна во КПД „Идризово“ починал вчера рано утрото на Клиниката за токикологија информира Министерството за внатрешни работи. На Клиниката бил
Македонија

За новогодишната ноќ во Токсикологија примени 17 пациенти, најмладиот на 14 години

А1он
Во текот на новогодишната ноќ на Универзитетската Клиника за токсикологија Скопје се регистрирани 17 алкохолни интоксикации, од кои седум кај малолетници од 14 до 17
Македонија

Пациентка скокнала од прозор од Клиниката за токсикологија, не е во животна опасност

А1он
Утрово пред 7 часот, од првиот кат на Клиниката за токсикологија, од прозор скокнала пациентка која била хоспитализирана на клиниката. Станува збор за 26-годишна девојка