maloletnici

Македонија

Уапсени четири малолетници од Скопје осомничени за повеќе кривични дела

А1он
Полицијата извести дека вчера во 22.15 часот на подрачје на Центар, полициски службеници од полициската станица Центар уапсила четири малолетници од Скопје, при што кај
Регион

Уште седум деца се примени на ВМА поради труење со алкохол

А1он
Уште седум деца денеска завршиле на ВМА поради труење со алкохол, дознава „Блиц“. Синоќа во ВМА биле донесени вкупно дваесет и шест деца поради алкохолно
Регион

12 деца од Белград пијани завршија во болница: Иследниците се сомневаат дека децата испиле шпиритус

А1он
Откако од медиумите дознаа дека дванаесет деца синоќа биле примени на ВМА во тешка алкохолизирана состојба, Вишото јавно обвинителство во Белград формирало предмет за утврдување
Македонија

Во тепачка меѓу малолетници, момче со убодна рана заврши во болница

А1он
Полицијата извести дека вчера околу 19.15 часот во СВР Скопје, од градската општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив со убодни рани бил
Македонија

(ВИДЕО) Не се чекаат 48 часа за потрага: Како тече постапката за пријавување исчезнати малолетници во Македонија?

Александар Тодески
Законите во Македонија не предвидуваат рок од еден или два дена за почнување на истрага кога ќе исчезне малолетник. Веднаш по пријавата, се тргнува во
Македонија

Контроли во угостителски објекти: Се точи алкохол на малолетници, пронајдена марихуана

А1он
Во периодот од 00.00 до 04.00 синоќа на подрачјата на сите Сектори за внатрешни работи при МВР беше спроведена акциска контрола за присуство на малолетници
Македонија

Тепачка на концертот на Теа Таировиќ во Битола: Малолетници се пресметале со ножеви

Орце Костов
Тешка физичка пресметка на ракометното игралиште во Битола се случила додека синоќа концерт имала српската турбо фолк ѕвезда Теа Таировиќ. „СВР Битола соопшти дека полициски
Македонија

Маж од Ресен на 11-годишни деца им прикажувал порнографски материјали

А1он
Струшката полиција поднесе кривична пријава против Е.А.(39) од Ресен поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „прикажување порнографски материјал на дете“. Тој, на 19.3.2023