maloletnici

Македонија

Тепачка на концертот на Теа Таировиќ во Битола: Малолетници се пресметале со ножеви

Орце Костов
Тешка физичка пресметка на ракометното игралиште во Битола се случила додека синоќа концерт имала српската турбо фолк ѕвезда Теа Таировиќ. „СВР Битола соопшти дека полициски
Македонија

Маж од Ресен на 11-годишни деца им прикажувал порнографски материјали

А1он
Струшката полиција поднесе кривична пријава против Е.А.(39) од Ресен поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „прикажување порнографски материјал на дете“. Тој, на 19.3.2023
Свет

Малолетници нападнале тројца пензионери во Сараево, едниот починал, а еден е тешко повреден

А1он
Тројца малолетници се осомничени за разбојнички напад и нанесување тешки телесни повреди на тројца пензионери во сараевската населба Алипашино Поле, а мажот кој почина како
Македонија

Еден малолетник дошол со нож во училиште, а друг со електрошокер

А1он
Двајца малолетници од Скопје, за два дена завршија на информативен разговор во полициска станица бидејќи на училиште дошле со оружје. Во полициската станица во Кисела
Македонија

Тројца малолетници допирале по телото 19-годишна девојка во автобус на ЈСП

А1он
Тројца малолетници завршија во станица откако во автобус допирале по телото 19-годишна девојка од Скопје. Полицијата извести дека немилиот настан се случил вчера во 15
Регион

Малолетници ограбиле полициска станица

А1он
Малолетници ја ограбиле полициската станица во Ново Пазар. За оваа кражба се осомничени четворица малолетници и еден возрасен, кои провалиле на местото каде што се
Македонија

Пеце Суперхикс: Мојот син e истепан додека сам играл кошарка во Капиштец

А1он
Музичарот Петар Младеновски, познат како фронтмен на групата Суперхикс на социјалните мрежи објави дека неговиот малолетен син бил исклоцан и шамаран од група малолетници на
Македонија

Млад скопјанец тепал малолетници во кафеана, па нападнал полицајци

А1он
Рано утринава од полициски службеници од полициската станица Аеродром бил приведен Н.Ј.(22) од Скопје поради тоа што на 30.12.2022 околу 23.20 часот во угостителски објект