Уапсени четири малолетници од Скопје осомничени за повеќе кривични дела

Од:

Полицијата извести дека вчера во 22.15 часот на подрачје на Центар, полициски службеници од полициската станица Центар уапсила четири малолетници од Скопје, при што кај еден од нив бил пронајден и одземен нож. Тие се сомничат дека извршиле повеќе кривични дела на подрачјето на Центар.

„Се сомничат дека на 5.4.2024 околу 22 часот во Градски трговски центар физички нападнале малолетник од Скопје и агресивно се однесувале кон три малолетнички, исто така, од Скопје и дека истиот ден околу 22.40 часот на подрачјето на Центар физички нападнале друг малолетник од Скопје. Исто така, тие се сомничат дека на 6.4.2024 околу 20 часот во Градски трговски центар физички ги нападнале Л.Т.(20) и 19 – годишната С.А., двајцата од Скопје. По целосно документирање на случаите, во координација со јавен обвинител за малолетници, против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави“, извести МВР.

Би можело да ве интересира

Удрил во две девојчиња во Кичево и избегал, полицијата трага по возачот

Уапсени четворица малолетници во Скопје – со закана со нож ограбиле две деца

Инцидент во Скопје: Деца биле истепани од двајца малолетници

Уште седум деца се примени на ВМА поради труење со алкохол

Горан Наумовски

12 деца од Белград пијани завршија во болница: Иследниците се сомневаат дека децата испиле шпиритус

Инцидент во Карпош: Малолетник истепан од соученици