maloletnici

Македонија

Акциска контрола во угостителски објекти, четири лица приведени, точење алкохол на малолетнци

А1он
Денеска (9.10.2022) во раните утрински часови од страна на секторите за внатрешни работи и патролни тимови составени од полициски службеници од Одделот за униформирана полиција,
Македонија

Повредени се четворица малолетници, удриле со возило во канделабар кај Клинички центар

А1он
На 19.8.2022 во 4:20 часот било пријавено дека на крстосницата од бул. Мајка Тереза со ул. Тодор Александров и ул. Белградска патничко возило „форд мондео“,
Македонија

Физичка пресметка помеѓу две групи малолетници во средно училиште во Велес

А1он
Во СВР Велес вчера околу 13.00 часот вчера било пријавено дека во двор на велешко средно училиште во Велес, по кратка расправија, дошло до физичка