Пет деца од Тетово нападнати од група малолетници

Од:

Тетовската полиција денеска извести дека пет деца биле нападнати од малолетници.

Инцидентот се случил околу 23 часот.

Во СВР Тетово, З.Ј.(44), З.М.(42) и Г.Т.(51), сите од Тетово, пријавиле дека околу 22.50 часот на улицата „Борис Кидрич“ во Тетово нивните малолетни синови и уште двајца малолетници од Тетово биле физички нападнати од неколку други малолетници.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Антидепресиви и алкохол – коктелот кој скопјанецот им го дал на четирите деца во неговиот дом

A1on

Приведен е скопјанецот во чиј двор беа пронајдени четворица малолетници во бесознание

A1on

МВР: Постојат основи на сомневање за можниот сторител на убиството во Тетово

Предраг Петровиќ

Убиениот во Тетово бил застрелан додека бил во возило

Горан Наумовски

Убиство во Тетово

Горан Наумовски

Во Тетово и во Скопје уште се санираат последиците од невремето