Тепачка на концертот на Теа Таировиќ во Битола: Малолетници се пресметале со ножеви

Од:

Тешка физичка пресметка на ракометното игралиште во Битола се случила додека синоќа концерт имала српската турбо фолк ѕвезда Теа Таировиќ.

„СВР Битола соопшти дека полициски службеници ги лишиле од слобода С.Б.(19), Д.Ј.(18) и Б.А.(18), сите од Битола, а на службен разговор во полициската станица се повикуваат и други лица поради сомнение за инволвираност во физичка пресметка која е пријавена околу 00.47 часот. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот“, соопштија од МВР.

Две групи се пресметале со ножеви, а најголем дел од нив биле малолетници. Малолетниците биле префрлени во Клиничкиот центар во Битола, а едно лице е однесено на скопските клиники.

Би можело да ве интересира

Тројца повредени во сообраќајка во Битола

Полицијата расчисти пет тешки кражби во Битола

А1он

Уште седум деца се примени на ВМА поради труење со алкохол

Горан Наумовски

12 деца од Белград пијани завршија во болница: Иследниците се сомневаат дека децата испиле шпиритус

Двете малолетнички кои тепаа врсничка во центарот на Скопје ќе одговараат за насилство

Орце Костов

Инцидент во Карпош: Малолетник истепан од соученици