koncert

Магазин

Диџеите на „Охрид колинг“ ја вратија забавата во градот, се соблекуваа на сцената и се журкаа со публиката

Кристијан Ландов
Со пиво и неколку сетови под палка на едни од најреномираните диџеи во светот, вчера илјадници посетители се журкаа на првата вечер од “Охрид колинг”.
Култура

Концертна промоција на албумот „Рефлексии“ на Дино Имери

А1он
Пијанистот Дино Имери вечер од 20 часот во Младинскиот културен центар концертно ќе го промовира албумот „Рефлексии“, негово прво објавено авторско дело. – Неговиот труд
Свет

Експеримент во Барселона: Одржан концерт за 5.000 лица со негативен ПЦР тест

А1он
Во Барселона синоќа, првпат од почетокот на пандемијата, се одржа концерт пред публика од 5.000 луѓе, на кој истовремено беше тестирано спроведувањето на заштитните мерки
Култура

ВИДЕО: „Корона чао“ во еден глас се пееше во Охрид

Првиот концерт на Драган Спасов-Дац и Александар Митевски ги расположи посетителите на Античкиот театар, каде неколку часа уживаа во изведбата на познати македонски и странски
Македонија

Османи: Денот на Европа е важен за целата земја, нешто што претставува наша аспирација од осамостојувањето

А1он
Секретаријатот за европски прашања (СЕП) во пресрет на Денот на Европа, организираше вечерен мини концерт, на кој настапија БРАС квинтетот на Филхармонијата и Градскиот дувачки
Култура

Концерт на пијанистката Дуња Иванова на археолошкиот локалитет Врбјанска Чука

А1он
На археолошкиот локалитет Врбјанска Чука во Пелагонија, пијанистката Дуња Иванова вечерва ќе одржи концерт со делата на Стив Рајх, Филип Глас, Лудовико Еинауди и Јан