tose proeski

Магазин

Во Крушево пристигнаа ултрамаратонците кои трчаа во чест на Тоше Проески

А1он
Во Крушево денеска пристигнаа ултрамаратонците кои трчаа во чест на Тоше Проески и се поклонија во спомен обележјето на Гумење. Крушевчани ултрамаратонците ги пречекаа со
Култура

Концерт во чест на Тоше Проески на „Десет дена Крушевска република“

А1он
Третиот ден од манифестацијата Научно-културни средби „Десет дена Крушевска република“ помина во знакот на ликовната уметност, со презентацијата на модни креации и музички концерт во
Магазин

ВИДЕО: Некогашната менаџерка на Тоше, Љиљана Петровиќ, станува српска „кралица на цвеќето“

А1он
Некогашната менаџерка на македонската и балканска поп ѕвезда Тоше Проески, Љиљана Петровиќ, во последните години речиси никогаш не се појавува во јавноста, но српските медиуми
Македонија

Крушево: Почит, сеќавање и ново спомен обележје за Тоше Проески

А1он
Сеќавања, тага, почит, со песна и црвени рози. Крушево, Македонија, Балканот се сеќава на Тоше Проески по 13-ти пат од неговото трагично загинување. Маратонците и
Македонија

ВИДЕО: Премиерот Заев присуствуваше на откривање на спомен обележјето и вечното почивалиште на Тоше Проески во Крушево

А1он
Претседателот на Владата, Зоран Заев, заедно со градоначалникот на Крушево, Томе Христоски присуствуваа на откривање на спомен обележјето на Тоше Проески и положија свежо цвеќе