koncert

Култура

Со концерт на 6 октомври се отвора новата концертна сезона на Филхармонија

А1он
Со концертот насловен „Зорнина“ на 6 октомври се отвора новата концертна сезона на Филхармонија насловена „Дамар на слободата“. „Секоја концертна сезона има ново име, оваа
Магазин

Даворин Боговиќ од „Прљаво Казалиште“ за прв пат ќе одржи концерт во Македонија

А1он
Сцена продукција оваа година со концерт ќе го одбележи својот втор роденден. Првиот вокал и еден од основачите на еден од најпопуларните поп-рок состави во
Свет

Деветгодишно момче е десеттата жртва од стампедото на фестивалот „Астроворлд“

А1он
Деветгодишно момче од синоќа е десеттата жртва од стампедото на музичкиот фестивал „Астроворлд“ во Хјустон на 5 ноември. Езра Блунт бил во медицински индуцирана кома