nozevi

Македонија

Тепачка на концертот на Теа Таировиќ во Битола: Малолетници се пресметале со ножеви

Орце Костов
Тешка физичка пресметка на ракометното игралиште во Битола се случила додека синоќа концерт имала српската турбо фолк ѕвезда Теа Таировиќ. „СВР Битола соопшти дека полициски
Свет

Почина пратеникот кој беше избоден додека држел говор

А1он
Пратеник од владејачката Конзервативна партија, Дејвид Ејмс, почина откако беше нападнат од нож во методистичка црква на истокот од Англија. Британската полиција претходно објави дека
Македонија

Еден починат и тројца повредени по тепачка со пиштоли и ножеви во кафеана во Батинци

А1он
Починал 29 – годишен жител на Батинци кој со повреди од нож синоќа бил пренесен во болницата „Св. Наум Охридски“, а уште тројца се поврени