pistoli

Македонија

Уапсени се двајца скопјани кои во автомобил криеле три пиштоли

А1он
Полицијата вчера околу 23.15 часот на улицата „Кичевска“ во Ѓорче Петров, ги уапси И.А.(35) и Б.С.(34), двајцата од Скопје. Откако полицајците сопреле возило „БМВ“ управувано
Регион

Бугарските царинарници открија и запленија 35 пиштоли и 557.000 евра

А1он
Цариниците на граничниот премин помеѓу Бугарија и Турција, „Капетан Андреево“при контрола на комбе открија и конфискуваа 35 пиштоли и четири празни рамки за муниција, соопшти
Македонија

Еден починат и тројца повредени по тепачка со пиштоли и ножеви во кафеана во Батинци

А1он
Починал 29 – годишен жител на Батинци кој со повреди од нож синоќа бил пренесен во болницата „Св. Наум Охридски“, а уште тројца се поврени