Уапсени се двајца скопјани кои во автомобил криеле три пиштоли

Од:

Полицијата вчера околу 23.15 часот на улицата „Кичевска“ во Ѓорче Петров, ги уапси И.А.(35) и Б.С.(34), двајцата од Скопје.

Откако полицајците сопреле возило „БМВ“ управувано од И.А., во кое совозач бил Б.С., при извршен преглед пронашле три парчиња огнено оружје, и тоа пиштоли „Застава М57“ со рамки со муниција.

Лицата се приведени во полициска станица и по документирање на случајот од страна на полициски службеници од Одделението за недозволена трговија со оружје и опасни материи, Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје против нив ќе биде поднесена кривична пријава по брза постапка, по што ќе бидат изведени пред судија на претходна постапка.

Би можело да ве интересира

Таткото на еден од осомничените за убиството на малата Данка: Не се однесуваше чудно, не ни зборуваше за исчезнувањето на девојчето

Додека цела Србија ја барала Данка, осомничените се однесувале како ништо да не се случило – оделе на работа , шетале низ селото

Ова се осомничените за убиството на малата Данка – Полицијата донесе еден на местото на злосторството

Кај двајца тетовци пронајдени пиштоли, муниција и дрога

Еден малолетник дошол со нож во училиште, а друг со електрошокер

ВИДЕО: Уапсени осум педофили – децата жртви ги наоѓале на социјалните мрежи

Анита Петровска Рајковиќ