Кај двајца тетовци пронајдени пиштоли, муниција и дрога

Од:

Полицијата изврши претрес на дом и други простории кај лицата А.Џ.(25) и Ф.Џ.(26) двајцата од Мала Речица, при што се пронајдени пиштол “Застава” со една рамка со два куршума, еден пиштол “Зораки” 917-Т со рамка без муниција, 23 куршуми разновиден вид и калибар, 35 куршуми, една ќеса со тревкаста материја, една дигитална вага и други предмети со остатоци од бела прашкаста материја.

-Во координација на јавен обвинител, против лицата ќе биде поднесена кривична пријава – велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Потера низ Скопје по 26 годишна девојка – удрила полицаец со автомобилот бегајќи од претреси за дрога

Пронајдена дрога при претрес во Скопје

Затвореник од Штип организирал шверц на хероин

(ВИДЕО) Криминална група вршела убиства и набавувала кокаин од Латинска Америка – Спасовски вели: Ќе се зачудите кој се е вмешан

Александар Тодески

Во Албанија уапсени се 273 лица осомничени за учество во производство и продажба на дрога

Најдена дрога при претрес на куќа во Штип, меѓу приведените и 22 годишна девојка

А1он