Тројца малолетници повредени во центарот на Скопје

Од:

Полицајци од СВР Скопје привеле 16-годишен малолетник поради основано сомнение дека извршил кривично дело разбојништво во обид.

– Тој на 28.08.2023 околу 20.30 часот во трговски центар на подрачје на Центар, заедно со уште едно лице со остар предмет нападнале тројца малолетници од Скопје и им нанеле повреди. Против малолетникот ќе биде поднесена соодветна пријава – соопшти полицијата.

Би можело да ве интересира

Во Белград: Две лица се избодени со нож, жена е повредена во пожар

Удрил во две девојчиња во Кичево и избегал, полицијата трага по возачот

Две лица се здобиле со тешки повреди при извршување работни задачи

Уапсени четворица малолетници во Скопје – со закана со нож ограбиле две деца

Инцидент во Скопје: Деца биле истепани од двајца малолетници

Бројот на жртвите од експлозијата во хидроцентралата крај Болоња се зголеми на седум