akciska kontrola

Македонија

Контроли во угостителски објекти: Се точи алкохол на малолетници, пронајдена марихуана

А1он
Во периодот од 00.00 до 04.00 синоќа на подрачјата на сите Сектори за внатрешни работи при МВР беше спроведена акциска контрола за присуство на малолетници