Маж од Ресен на 11-годишни деца им прикажувал порнографски материјали

Од:

Струшката полиција поднесе кривична пријава против Е.А.(39) од Ресен поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „прикажување порнографски материјал на дете“.

Тој, на 19.3.2023 на повеќе малолетници на 11 – годишна возраст од Струга, преку видео повик на апликацијата Вибер, им покажувал недолични содржини.

Би можело да ве интересира

Удрил во две девојчиња во Кичево и избегал, полицијата трага по возачот

Уапсени четворица малолетници во Скопје – со закана со нож ограбиле две деца

Инцидент во Скопје: Деца биле истепани од двајца малолетници

Уапсени четири малолетници од Скопје осомничени за повеќе кривични дела

Уште седум деца се примени на ВМА поради труење со алкохол

Горан Наумовски

12 деца од Белград пијани завршија во болница: Иследниците се сомневаат дека децата испиле шпиритус