detska pornografija

Македонија

Браќа од Битола обвинети дека злоупотребиле 13-годишно девојче, со години дистрибуирале детска порнографија

А1он
По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Битола поднесе Обвинителен акт против двајца браќа на возраст од 51 и 52 години, од кои едниот се
Свет

Ширум светот уапсени 337 лица поради детска порнографија

А1он
Истражители од САД, Јужна Кореја, Германија и други држави го затворија до сега најголемата интернет страница за детска порнографија на даркнет. При операцијата спасени се
Свет

Извештај: Речиси половина од серверите на кои се споделува детска порнографија се во Холандија

А1он
Речиси половина од сите фотографии и филмови со детска порнографија се наоѓаат на сервери во Холандија, соопшти денеска британската организација Интернет воч фаундејшн, која се
Свет

Основачите на платформата за детска порнографија „Елизиум“ осудени на долги затворски казни

А1он
Судот во германскиот град Лимбург денеска изрече долгогодишни затворски казни за четворицата мажи кои ја основале и раководеле со „Елизиум“, една од најголемите платформи во