detska pornografija

Македонија

Маж од Ресен на 11-годишни деца им прикажувал порнографски материјали

А1он
Струшката полиција поднесе кривична пријава против Е.А.(39) од Ресен поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „прикажување порнографски материјал на дете“. Тој, на 19.3.2023
Регион

Грчката полиција уапси маж кој имал над 2,5 милиони фајлови со детска порнографија

А1он
Во северна Грција е уапсен маж кај кого биле откриени најмалку 2,5 милиони слики и видеа со детска порнографија, јави дописничката на МИА од Атина.
Македонија

Поднесено обвинение за производство и дистрибуција на детска порнографија во Велес

А1он
По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Велес до Основниот суд во Велес поднесе Обвинителен акт против едно лице на возраст од 22 години за
Регион

Шестмина уапсени во БиХ поради детска порнографија

А1он
Шест лица од Босна и Херцеговина се уапсени денеска поради детска порнографија, потврди Министерството за внатрешни работи на Република Српска, каде се извршени апсењата. Во
Македонија

Притвор за кумановецот кој ја злоставувал ќерка му и снимал со телефон, а видеата ги праќал на пријатели

А1он
30 дена притвор и постапка за 39-годишниот кумановец кој во повеќе наврати годинава извршил полов напад над малолетната ќерка која немала наполнето 14 години, а
Свет

Париз: Разбиена педофилска мрежа од 60 членови, продавале детска порнографија

А1он
Околу шеесет лица, членови на голема мрежа, се се уапсени и осомничени дека преземале и прегледале илјадници детски порнографски фотографии и видеа во Франција. Претресите
Македонија

Браќа од Битола обвинети дека злоупотребиле 13-годишно девојче, со години дистрибуирале детска порнографија

А1он
По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Битола поднесе Обвинителен акт против двајца браќа на возраст од 51 и 52 години, од кои едниот се
Свет

Ширум светот уапсени 337 лица поради детска порнографија

А1он
Истражители од САД, Јужна Кореја, Германија и други држави го затворија до сега најголемата интернет страница за детска порнографија на даркнет. При операцијата спасени се