tetovsko

Македонија

Босанка го ограбила сопругот од Мала Речица, избегала во Швајцарија со 400.000 франци

А1он
65-годишна жителка на тетовското село Мала Речица по потекло од БиХ, заедно со нејзиниот брат, успеала да украде 400.000 швајцарски франци од нејзиниот сопруг, по
Македонија

Шумски пожар кај шарпланинското село Гајре, интервенираа пожарникари

А1он
Четворица пожарникари со само еден камион успеаја да изгаснат пожар на тешко пристапен терен во шумскиот предел над тетовско Гајре. Интервенцијата е извршена во периодот
Македонија

Жител на тетовско му дал „Пасат“ на наводен купувач, утредента го нашол во оглас на интернет

А1он
Измамник од тетовското село Долно Палчиште зел автомобил „Фолксваген Пасат“ кој наводно сакал да го купи, со ветување дека ќе го плати наредниот ден. Но,
Македонија

Полицијата упадна во локал со танчарки во тетовско, го казни за кршење на епидемиолошките мерки

А1он
Тетовската полиција му поднесе пријава на сопственикот на угостителски објект во тетовското село Жеровјане, откако при контрола во објектот биле затекнати „12 ангажирани лица“, како
Македонија

Притвор за 69-годишен дилер од тетовско, полицијата дома му најде три вида дрога

А1он
Откако вчера во тетовското село Доброште беше приведен 69-годишен осомничен во чијшто дом беше најдена дрога, судија во претходна постапка денеска му одреди мерка притвор
Македонија

Гневна девојка од тетовско со својот „Голф“ го бркала „БМВ“-то на несудениот дечко

А1он
Девојка од тетовското село Шемшово, лута поради расправија за љубовна врска, предизвикала сообраќајна несреќа кога со својот автомобил го бркала несудениот љубовник во селото Стримница,
Македонија

Жител на тетовско им кажувал на луѓе дека е полициски инспектор, некој им јавил на вистинските полицајци

А1он
Млад жител на тетовското село Слатино е уапсен откако се претставувал како полициски инспектор, а некој за тоа им дојавил на вистинските полицајци, информираат од
Македонија

Двајца скопјани и еден Бугарин шверцувале десет кила „трева“ во тетовско

А1он
Основното јавно обвинителство Тетово поведе постапка против три лица, двајца скопјани и еден државјанин на Република Бугарија за кои постои основано сомнение дека како соизвршители
Македонија

Деца снимале како тепаат помало дете и објавиле на социјални мрежи, полицијата истражува

А1он
Тетовската полиција работи на случај по пријава во кој повеќе малолетници тепаат едно дете, а настанот го снимиле и го објавиле на социјалните мрежи на
Македонија

Масовна тепачка на селски фудбал во тетовско, домаќинот пуштил публика и покрај забраната

А1он
Четворица фудбалери на фудбалскиот клуб Дрита од тетовското село Боговиње добија кривични пријави за насилство, откако нападнале тренер и член на стручниот штаб на ФК