Жител на тетовско им кажувал на луѓе дека е полициски инспектор, некој им јавил на вистинските полицајци

Од:

Млад жител на тетовското село Слатино е уапсен откако се претставувал како полициски инспектор, а некој за тоа им дојавил на вистинските полицајци, информираат од МВР.

„СВР Тетово поднесе кривична пријава против Г.Х.(28) од с.Слатино, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „лажно претставување“, велат од полицијата.

„На 26.02.2021 на регионалниот пат Тетово-Јажинце, пријавениот се претставувал како полициски инспектор, а по пријава на граѓани тој бил лишен од слобода и приведен во полициска станица,“ се вели во соопштението.

Би можело да ве интересира

Четири дена нема да се издаваат никакви лични документи, МВР се сели на нов систем

Жарко Настоски

Групна ноќна тепачка на паркинг во Куманово

Жарко Настоски

За шест часа, 66 возачи се казнети на автопатот Скопје-Велес и скопска обиколница поради брзо возење

Ландов

Спречен шверц на марихуана од албанска на македонска страна преку Охридско Езеро

Ландов

Приведена Австралијанка поради пречекорување на дозволениот туристички престој во државата

Ландов

За пет часа казнети 176 возачи кои возеле под дејство на алкохол

Ландов