sumski pozar

Регион

ВИДЕО: Страотен пожар беснее и кај Бодрум, стотици туристи евакуирани од хотелите

А1он
Не стивнуваат шумските пожари кои предизвикаа тревога во турските одморалишта на Егејското Море. По вчерашниот шумски пожар кај Сиде, во регионот на Анталија, кој однесе
Македонија

Шумски пожар кај шарпланинското село Гајре, интервенираа пожарникари

А1он
Четворица пожарникари со само еден камион успеаја да изгаснат пожар на тешко пристапен терен во шумскиот предел над тетовско Гајре. Интервенцијата е извршена во периодот
Македонија

Поради пожарите во регионот на Анталија, Османи не оди во 500 километри оддалечената Анкара

А1он
Поради силните пожари кои денеска се проширија во регионот на Анталија, Република Турција, министерот за надворешни работи, Бујар Османи ја одложи утрешната официјална посета на
Регион

ВИДЕО: Голем шумски пожар во турското одморалиште Сиде – изгореа села, хотелите без струја и вода

А1он
Голем шумски пожар избувна денеска околу пладне во Манавгат, кај туристичкото место Сиде, на околу 70 километри од Анталија. Пожарот избувна во шума недалеку од
Регион

ВИДЕО: Тежок ден за Грција, изгореа 2.000 хектари шума кај Коринт

А1он
Ќе биде тешка вечер, од сите што се во поширокиот регион бараме претпазливост. Водиме битка во тешки услови, рече заменик-министерот за цивилна заштита на Грција