Жител на тетовско му дал „Пасат“ на наводен купувач, утредента го нашол во оглас на интернет

Од:

Измамник од тетовското село Долно Палчиште зел автомобил „Фолксваген Пасат“ кој наводно сакал да го купи, со ветување дека ќе го плати наредниот ден. Но, продавачот на колата утредента случајно ја нашол на веб-страница со огласи за продавање возила, по што го пријавил измамникот, соопшти полицијата.

„СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.М.(34) од с.Долно Палчиште, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. Во април 2021 година, пријавениот се сретнал со В.Џ.(33) од Тетово и се договориле да го купи неговото возило „фолксваген пасат“. Пријавениот го зел возилото и се договориле да му плати наредниот ден. Наредниот ден В.Џ., пребарувајќи на интернет страните за продажба за возила, го забележал објавено неговото возило за продажба, по што веднаш го побарал пријавениот, но тој не му се јавувал“, се вели во полициското соопштение за случајот.

Би можело да ве интересира

АНБ: Дирекцијата за безбедност на класифицирани информации до денот на приведувањето нема доставено барање за спроведување на безбедносни проверки за Миленкоски и другите две лица

А1он

Судот определи мерка притвор за обвинетиот во случајот со измамата при купопродажба на станови

А1он

Велешани нападнале и силувале малолетничка

Ана Ололовска

Кривична пријава за дебранец, на државно земјиште крај езеро започнал градба на објект

Ана Ололовска

Во Скопје приведено лице барано по централна потерница за истрага

Ана Ололовска

Четворица Кубанци протерани од државава поради илегално преминување границата

Ана Ололовска