detska pornografija

Свет

Извештај: Речиси половина од серверите на кои се споделува детска порнографија се во Холандија

А1он
Речиси половина од сите фотографии и филмови со детска порнографија се наоѓаат на сервери во Холандија, соопшти денеска британската организација Интернет воч фаундејшн, која се
Свет

Основачите на платформата за детска порнографија „Елизиум“ осудени на долги затворски казни

А1он
Судот во германскиот град Лимбург денеска изрече долгогодишни затворски казни за четворицата мажи кои ја основале и раководеле со „Елизиум“, една од најголемите платформи во