zlostavuvanje

Регион

Во Загреб уапсен 21-годишен маж, сексуално злоставувал над 30 малолетнички преку социјални мрежи

А1он
Полицијата на Загреб уапси 21-годишен маж под сомнение дека преку социјалните мрежи извршил 56 кривични дела против сексуалната слобода на 31 малолетничка, кои вклучувале подведување
Свет

Германска истрага: Папата Бенедикт знаел за сексуалното злоставување деца во католичката црква

А1он
Во Германија денеска ќе биде објавен извештај што може да отвори потенцијален скандал за сексуално насилство врз деца во католичката црква,а меѓу оние кои можат
Свет

Злоставуваните американски гимнастичарки ќе добијат отштета од 380 милиони долари

А1он
Над 500 гимнастичарки кои биле сексуално злоставувани од Лоренс Насар, поранешен лекар на американската репрезентација, би можеле да добијат отштета од 380 милиони долари од
Македонија

Притвор за кумановецот кој ја злоставувал ќерка му и снимал со телефон, а видеата ги праќал на пријатели

А1он
30 дена притвор и постапка за 39-годишниот кумановец кој во повеќе наврати годинава извршил полов напад над малолетната ќерка која немала наполнето 14 години, а