Малолетна велешанка допирана по тело од чувар во училиште

Од:

Малолетна девојка од Велес вчеравечер околу 20:40 часот во СВР Велес пријавила дека била допирана по телото од чувар во училиште во Велес.

Како што информираат од СВР Велес, 61-годишниот чувар В.Т. е приведен во полиција.

Би можело да ве интересира

Министерството за култура со осуда за оштетувањето на Аквадуктот

Непознат сторител го оштетил скопскиот Аквадукт

Обвинение за 29-годишен скопјанец кој украл возило и нападнал полицајци

Ана Ололовска

Уапсено лице од тетовско Копанце, кај кого се пронајдени пушка, пиштол и куршуми

Ана Ололовска

Ширум светот уапсени 337 лица поради детска порнографија

Ограбена црквата „Св. Петар и Павле“ во Ѓорче Петров