Тројца малолетници допирале по телото 19-годишна девојка во автобус на ЈСП

Од:

Тројца малолетници завршија во станица откако во автобус допирале по телото 19-годишна девојка од Скопје.

Полицијата извести дека немилиот настан се случил вчера во 15 часот во автобус на ЈСП Скопје.

Тројца малолетници од скопските села Копаница, Ласкарци и Арнакија допирале по телото 19-годишна девојка од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Тројца малолетници повредени во центарот на Скопје

Тепачка на концертот на Теа Таировиќ во Битола: Малолетници се пресметале со ножеви

Орце Костов

(ВИДЕО) Климите од Арсовска ги нема: Граѓаните на плус 40 се возат со отворени врати

Орце Костов

Штрајкот во ЈСП прекинат после два часа, автобусите возат по редовен возен ред

А1он

Автобусите на ЈСП утре ќе возат по редуциран возен ред, вработените ќе штрајкуваат

ЈСП: Јавниот превоз утре ќе функционира непречено