Инцидент во Карпош: Малолетник истепан од соученици

Од:

Вчера во 20 часот во СВР Скопје, Л.П.К.(43) од Скопје пријавила дека на подрачјето на Карпош, по претходна вербална расправија, бил физички нападнат нејзиниот малолетен син од двајца соученици.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Со автомобил удрил во маса на која седела жена и нејзиното семејство, потоа настанала тепачка

Уапсени четири малолетници од Скопје осомничени за повеќе кривични дела

Четворица мажи се истепале во центарот на Скопје

МВР: Се истепале вработени во здравствена установа во Скопје

(ВИДЕО) Хаос во Цетиње: Се степаа пратениците во црногорското Собрание

Горан Наумовски

Сопственик на кафeана претепал музичар, па му го оштетил и музичкиот инструмент