Во тепачка меѓу малолетници, момче со убодна рана заврши во болница

Од:

Полицијата извести дека вчера околу 19.15 часот во СВР Скопје, од градската општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив со убодни рани бил донесен 16-годишник од Скопје.

Според пријавеното, на подрачје на Полициската станица Бит Пазар, при физичка пресметка, тој бил нападнат со остар предмет од друг малолетник од Скопје. Во врска со настанот, во 21.05 часот, 17-годишник од Скопје пријавил дека на истото место и тој бил нападнат со остар предмет од истиот малолетник.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Скандалозна тепачка на двајца познати рапери во Кан: Ги раздели обезбедувањето

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Голема тепачка на седницата на тајванскиот Парламент

Горан Наумовски

Удрил во две девојчиња во Кичево и избегал, полицијата трага по возачот

Тројца истепани во угостителски објект во Градскиот парк во Скопје

Белградското обвинителство бара притвор за еден од тепачите на генералот Чаѓеновиќ

Почина седумесечно бебе во болница во Охрид: Паднало од кревет во домот во Вевчани

Орце Костов