interpol

Македонија

Косовец уапсен во Македонија: Интерпол го барал за убиство во Еквадор

Македонската полиција го приведе Рамзи Аземи од Косово поради распишана потерница по него од страна на полицијата во Еквадор. Еквадор го сомничи косовецот за убиство
Македонија

(ВИДЕО) Палевски бил уапсен додека се движел пешки по автопат, а најмил такси за да лажира дека оди за Истанбул

Орце Костов
Адвокатот на Љупчо Палевски со своето возило „шкода суперб“ го однел убиецот на Вања во Србија и го оставил во хотел, откри детали од истрагата
Македонија

(ВИДЕО) Не се чекаат 48 часа за потрага: Како тече постапката за пријавување исчезнати малолетници во Македонија?

Александар Тодески
Законите во Македонија не предвидуваат рок од еден или два дена за почнување на истрага кога ќе исчезне малолетник. Веднаш по пријавата, се тргнува во
Македонија

Интерпол распиша меѓународна потерница за Вања: МВР формира специјален штаб, потрагата трае

Орце Костов
Интерпол распиша меѓународна потерница за исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска од Скопје, по која се трага трет ден, а МВР формираше и специјален штаб. Министерството за
Македонија

Во Драч уапсен македонски државјанин баран за убиство

А1он
Во пристанишниот град Драч, албанската полиција уапсила 45-годишен македонски државјанин, при обид да ја напушти Албанија со пасош на српски државјанин. – По деталните проверки
Свет

(ВИДЕО) Полицијата на три европски земји бара помош за идентификација на 22 жени

А1он
Интерпол денеска апелираше до јавноста да помогне во идентификувањето на телата на 22 жени убиени во Германија, Холандија и Белгија во период од неколку децении
Свет

Уапсен убиец поврзан со Ндрангета, беше во бегство 16 години, последните три бил пица мајстор

А1он
Полицијата во југоисточна Франција го уапси Едгард Греко, осуден убиец поврзан со најмоќната италијанска организирана криминална група, Ндрангета. 63-годишниот Греко беше во бегство 16 години,
Македонија

Во акција на МВР и Интерпол одземени се 10 возила и еден мотоцикл

А1он
Министерството за внатрешни работи во соработка со Царинската управа, Јавното обвинителство, Пазарната инспекција и Управата за јавни приходи, во тесна координација со Генералниот секретаријат на
Македонија

Уапсен косовец баран со меѓународна потерница од Интерпол

А1он
Службеници од Полициската станица за Граничен премин „Долно Блаце“ вчера уапсиле Косовец баран со меѓународна потерница од Интерпол, соопшти Министерството за внатрешни работи. – Вчера
Македонија

Отпочната е постапка за екстрадиција на хрватскиот државјанин Даниел Иванагиќ

А1он
Министерството за правда на Македонија денеска извести декае отпочната постапка за екстрадиција на хрватскиот државјанин Даниел Иванагиќ од Словенија. „Добиено е известување од Интерпол Скопје