isceznato devojce

Регион

Пред шест дена исчезна девојче од Хрватска, семејството моли за помош

А1он
Анита Јелиниќ (15) исчезна на 31 март во градот Залужница кај Оточац, Хрватска, а семејството со денови трага по нивната ќерка. „Се плашиме. Ги молиме
Регион

Се огласи мајката на Данка: „Само да се врати жива, тогаш ќе зборуваме за се“

Орце Костов
Потрагата по двегодишното девојче Данка Илиќ, кое исчезна пред точно седум дена во Бањско поле во Бор, се уште трае. Полицијата постојано ја чешла секоја
Регион

Објавени фотографии од тунелите, Данка ја нема ниту таму

А1он
Министерството за внатрешни работи (МВР) во најновото соопштение наведува дека од раните утрински часови темелно го пребаруваат тунелот, подземните канали и шахтите во вкупна должина
Регион

Соседот на исчезнатата Данка детално опиша што се случило кобниот ден

А1он
Се вратив од училиште околу 14 часот, а половина час подоцна дојдоа две-три полициски патроли, ги следев да видам што се случува и дознав дека
Регион

Полицајци и пожарникари се упатиле кон местото каде што исчезна двегодишната Данка Илиќ

А1он
Единицата за интервенција под ротација, како и две возила на пожарникари и спасувачи се упатиле кон Бањско поле, каде што исчезнала двегодишната Данка Илиќ. Како
Регион

Се пребаруваат шахти и депонијата во близина на семејната куќа на исчезнатата Данка Илиќ

А1он
Два багерa се наоѓаат на нивата околу викендицата на семејството Илиќ, во близина на која последен пат е видена малата Данка Илиќ (2) по која
Регион

Мајката на Данка Илиќ не може да направи полиграф бидејќи е бремена

А1он
Детективскиот полиграф Никола Новак денеска објасни дека мајката на исчезнатата Данка Илиќ (2), која исчезна во вторникот, во 13 часот во Бањско поле кај Бор,
Регион

Новаковиќ за случајот со исчезнатата Данка: Не ми личи на класично киднапирање

А1он
Миле Новаковиќ, поранешниот прв човек на српската криминалистичка полиција, зборуваше за случајот со исчезнувањето на двегодишната Данка Илиќ, која исчезна во вторникот околу 13.45 часот,
Регион

Одземен телефонот на мајката на Данка и пратен на вештачење, станува критично за исчезнатото девојче

А1он
Како што неофицијално дознаваат српските медиуми, полицијата ги испитува сите контакти на семејството на исчезнатата Данка Илиќ и нивните врски. Се наведува и дека полицијата
Регион

(ВИДЕО) Малата Данка од Србија ја нема речиси 24 часа, во тек е голема потрага по неа

А1он
Втор ден трае потрагата по Данка Илиќ, двегодишното девојче кое исчезна вчера околу 13.45 часот во приградската населба Бањско Поле, недалеку од Бор во Србија.