novi sad

Регион

Голем протест во Нови Сад, се судрија граѓаните и полицијата

А1он
Неколку стотици граѓани денеска се собраа кај Шодрош во Нови Сад, протестирајќи против изградбата на нов мост на Дунав. Полицијата со опрема за разбивање протести
Регион

ВИДЕО: Дојави за бомби со ист потпис во Загреб и во Нови Сад

А1он
Хрватските медиуми денеска добиле меил во закана за поставени бомби на пет локации во Загреб. Според заканата бомбите биле поставени во две полициски станици, на
Регион

(ВИДЕО) Бело како во зима: Силно невреме ја погоди Србија, драматични сцени снимени низ целата земја

А1он
Силно невреме пропратено со обилни врнежи од дожд што попладнево ја зафати Србија предизвика многу проблеми кај граѓаните. Како што може да се види на
Регион

Вучиќ и Сијарто го означија почетокот на изградбата на пругата Нови Сад – Келебија

А1он
Во присуство на претседателот на Србија, Александар Вучиќ и унгарскиот министер за надворешни работи и трговија Петер Сијарто, денеска почна изградбата на пругата Нови Сад-Келебија,
Регион

(Видео) Автомобил пропадна во дупка направена од пукната водоводна цевка во Нови Сад

А1он
Пукната водоводна цевка на улица во Нови Сад, создала огромна дупка во асфалтот, во која пропаднал еден паркиран автомобил, пренесоа српските медиуми. Градските служби соопштија
Регион

Вучиќ на митинг во Нови Сад: Насилството и фашизмот нема да поминат

А1он
Српскиот претседател Александар Вучиќ вечерва во Нови Сад го одржа најавениот голем митинг, во рамките на неговата кампања „Иднината на Србија“. На митингот, покрај Вучиќ
Регион

Вучиќ од собирот во Нови Сад: Имаме повеќе инвестиции од цел регион заедно

А1он
Во рамки на кампањата „Иднината на Србија“ во Нови Сад се одржува голем митинг на плоштадот од каде српскиот претседател Александар Вучиќ порача дека ќе
Регион

Нови Сад излепен со плакати со навредливи пораки пред денешниот граѓански протест

А1он
Нови Сад утрово осамна излепен со плакати со навредливи пораки до учесниците на вечерашниот граѓански протест. Како што јави дописникот на МИА од Белград, плакатите