iscezna devojce

Свет

(ВИДЕО) Исчезна петгодишно девојче на Флорида, полицијата ја пронајде во мочуриште

А1он
Полицијата во Флорида со термални камери пронајде аутистична девојче (5) кое исчезнало во мочуриште. – Девојчето залута подалеку од својот дом и веднаш е пријавено
Свет

Девојче исчезна во Тексас на пат кон училиште, нејзиното тело е пронајдено во река

А1он
Полицијата вчера го пронајде телото на Аудрија Канингем, 11-годишното девојче кое исчезна на пат кон училиште, во реката Тринити, Тексас. „Го пронајдовме нејзиното тело во
Македонија

Исчезна 14-годишнато девојче, родителите бараат помош, полицијата трага по малолетничката

А1он
Исчезна 14 годишно девојче. Според информациите кои се споделуваат на социјалните мрежи, се работи за девојче по име Ринеса кое од четврток не е вратено
Регион

Исчезна девојка во БиХ, спасувачите биле нападнати од мечка за време на потрагата

А1он
Припадници на планинската спасувачка служба Горњи Вакуф, ловџии и жители веќе втор ден трагаат по 15-годишната Е.Р. која исчезна вчера во попладневните часови во областа