brnabic

Регион

Брнабиќ за усвојувањето на Резолуцијата за Сребреница: Србија покажа како се бори за своите интереси

А1он
Србија во Њујорк не дозволи нејзиниот народ да биде стигматизиран, вели претседателката на парламентот Ана Брнабиќ откако Генералното собрание на ОН ја усвои Резолуцијата за
Регион

Ана Брнабиќ: Без разлика на предизвиците, важно е Србија и Република Српска да се држат заедно

А1он
Претседателката на српскиот парламент, Ана Брнабиќ, вечерва во Бања Лука изјави дека, без оглед на предизвиците со кои се соочуваат, важно е Србија и Република
Регион

Брнабиќ: Преписката на Скај до која дојде Европол е непобитен доказ дека Вучиќ е најголемиот непријател на криминалот

А1он
Претседателката на Народното собрание, Ана Брнабиќ денеска оцени дека преписката на Скај на лидерот на Кавачкиот клан, до која дојде Европол, е уште еден непобитен
Регион

Брнабиќ: Очекувам убедлива победа на изборите во Белград

А1он
Заменик-претседателката на Главниот одбор на СНС, Ана Брнабиќ, денеска, за време на кампањата за собирање потписи за поддршка на листата на прогресивните коалициски партнери за
Регион

Го погребаа Вучиќ, некролог излепен низ Белград – пореметени луѓе мислат ова е политика, остра Брнабиќ

Анита Петровска Рајковиќ
Некролог со фотографија и име на претседателот на Србија Александар Вучиќ осамна денеска низ белградските улици и беше постиран на социјалните мрежи. Претседателката на Собранието
Македонија

Брнабиќ: Економските и политички односи меѓу Србија и Северна Македонија се се подобри

А1он
Премиерката Ана Брнабиќ изјави денеска дека економските и политичките односи меѓу Србија и Северна Македонија се подобруваат, а за тоа придонела иницијативата „Отворен Балкан“. Таа
Економија

Ковачевски – Брнабиќ: Србија ќе се приклучи кон интерконекторот Северна Македонија-Грција

А1он
Денешните средби во Белград се силна потврда за соработката која е на највисоко ниво меѓу Северна Македонија и Србија од кога станавме независни држави. Билатералните