grabnuvanje

Македонија

Четворица мажи грабнале познаник за наводен паричен долг, му се заканувале со оружје

А1он
Полицијата извести дека вчера во 23.50 часот М.М.(46) од село Шемшово пријавил дека околу 13.45 часот четири лица насилно го внеле во патничко возило и
Македонија

(ВИДЕО) „Да удриш некого, ќе добиеш поголема казна од ова, а тука син ми е убиен“: Таткото на Самоил ќе ја обжали пресудата

Орце Костов
Семејството на исчезнатиот Самоил Костадиновски не е задоволно од пресудата на судот против двајцата обвинети за грабнувањето на младиот скопјанец и ќе се жали на
Македонија

(ВИДЕО) Обвинителството задоволно од пресудата во случајот со грабнувањето на Костадиновски

Орце Костов
Обвинителството изрази одредено задоволство епилогот за случајот со грабнувањето на Самоил Костадиновски и подоцна ќе се произнесе дали ќе има жалба за висината на затворската
Македонија

Обвинителството бара да продолжи мерката притвор за грабнувачите на Самоил Костадиновски

Орце Костов
Обвинителството побара да биде продолжена мерката притвор за грабнувачите на Самоил Костадиновски, особено за првообвинетиот Виктор Милановски, на кого денеска му беше изречена затворска казна
Македонија

(ВИДЕО) Вкупно осум години затвор за грабнувачите на Самоил Костадиновски: Го грабнале за да му наплатат за украдена дрога

Орце Костов
Виктор Милановски доби казна затвор пет години и десет месеци а Саша Челикиќ доби казна од две години и два месеци откако беа прогласени за
Македонија

Тројца насилници киднапирале познаник и со вперено оружје го присилиле да потпише договор за продажба на стан

А1он
СВР Скопје поднесе кривична пријава против Н.Б.(53), Н.Х.(26) и Т.Љ.(21), сите од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „грабнување“. На 28.6.2023
Македонија

Мајката на Вања: Сето ова ми е нереално, важно ми е само да ја дознаам вистината

А1он
Зорица Ѓорчевска, мајката на 14 годишната Вања која беше убиена кај селото Бразда во изјава за српска „Република“ вели дека и е важно да ја
Македонија

Триесетдневен притвор за осомничените за грабнувањето на Вања

Судија на претходна постапка определи триесетдневен притвор за тројцата осомничени за грабнувањето и убиството на 14 годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и велешанецот Панче Жежовски.
Македонија

Љупчо Палевски уапсен во Турција

Александар Тодески
Љупчо Палевски – Палчо, првоосомничен за убиството на 14 годишната Вања Ѓорчевска и 74 годишниот бербер од Велес, Панче Жежовски е уапсен на аеродром во