isceznat

Свет

Продолжува потрагата по британскиот актер кој исчезна на планинарење во САД

А1он
Властите во Калифорнија ја продолжија воздушната потрага по британскиот актер Џулијан Сендс, кој исчезна минатиот петок додека планинареше. Потрагата на теренот е одложена до дополнително
Регион

Во Сараево е пронајден Хрват од Шибеник кој исчезна пред две години

А1он
Хрватскиот државјанин Виктор Жерјав, чие исчезнување беше пријавено уште во 2020 година, е пронајден во Сараево, потврдија полициски извори во БиХ. Како што се наведува
Македонија

Беровецот Александар Черговски е исчезнат три месеци, семејството моли за помош

А1он
Три месеци трае потрагата по Александар Черговски, 39 – годишно исчезнато лице од Берово. За Черговски кој живее и работи во Германија, семејството информира дека
Македонија

Велешанец исчезна во водите на Вардар при обид да спаси екипа на ЕВН

А1он
Полицијата трага по исчезнатото лице, С.Н., кое вчера во велешкото село Белештевица, од надојдена вода, заедно со возило, биле однесени кон реката Вардар. Како што