isceznat

Македонија

(ВИДЕО) „Да удриш некого, ќе добиеш поголема казна од ова, а тука син ми е убиен“: Таткото на Самоил ќе ја обжали пресудата

Орце Костов
Семејството на исчезнатиот Самоил Костадиновски не е задоволно од пресудата на судот против двајцата обвинети за грабнувањето на младиот скопјанец и ќе се жали на
Македонија

Пресуда на 2 април за обвинетите за грабнување: Каде е исчезнатиот Самоил Костадиновски?

Помина една година од исчезнувањето на младиот скопјанец Самоил Костадиновски, кој на 3 март сред бел ден беше грабнат и од тогаш му се губи
Македонија

МВР потврди: исчезнатиот Александар пронајден мртов, ќе се испитува како починал

Анита Петровска Рајковиќ
Александар Јошески од Прилеп по кого се трагаше неколку дена, синоќа е пронајден мртов. Од МВР, потврдија за А1он дека неговото тело е пронајдено вчера.
Македонија

Полицијата во Старо Нагоричане го пронајде исчезнатиот кумановец

А1он
Денеска во 16.30 часот, по преземени мерки и активности, полициски службеници од СВР Куманово во селото Сув Орах, Општина Старо Нагоричане, во добра здравствена состојба
Македонија

Полицијата трага по 23-годишно момче, се претпоставува дека отишло во Косово

А1он
Во полициската станица Чаир, денеска А.Б. од Скопје пријавил дека од неговиот дом се оддалечил неговиот син Б.Б.(23) од Скопје, кој имал здравствени проблеми и
Македонија

Велешанецот кој беше пријавен за исчезнат загинал во сообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Велес

А1он
Полицијата извести дека на автопатот Скопје-Велес, денеска околу 14.45 часот било пронајдено излетано возило „форд фокус”. Во несреќата, починал возачот П.Д.(59) од Велес, кој вчера
Македонија

Пронајден француски државјанин, кој во Франција бил пријавен за исчезнат

А1он
Полициски службеници од РЦ за ГР Југ- ПС за ГП и ГН Богородица заедно со припадниците на ФРОНТЕКС го пронајдоа С.И. (21) од Франција, кој
Свет

Продолжува потрагата по британскиот актер кој исчезна на планинарење во САД

А1он
Властите во Калифорнија ја продолжија воздушната потрага по британскиот актер Џулијан Сендс, кој исчезна минатиот петок додека планинареше. Потрагата на теренот е одложена до дополнително