samoil kostadinovski

Македонија

(ВИДЕО) „Да удриш некого, ќе добиеш поголема казна од ова, а тука син ми е убиен“: Таткото на Самоил ќе ја обжали пресудата

Орце Костов
Семејството на исчезнатиот Самоил Костадиновски не е задоволно од пресудата на судот против двајцата обвинети за грабнувањето на младиот скопјанец и ќе се жали на
Македонија

(ВИДЕО) Обвинителството задоволно од пресудата во случајот со грабнувањето на Костадиновски

Орце Костов
Обвинителството изрази одредено задоволство епилогот за случајот со грабнувањето на Самоил Костадиновски и подоцна ќе се произнесе дали ќе има жалба за висината на затворската
Македонија

Обвинителството бара да продолжи мерката притвор за грабнувачите на Самоил Костадиновски

Орце Костов
Обвинителството побара да биде продолжена мерката притвор за грабнувачите на Самоил Костадиновски, особено за првообвинетиот Виктор Милановски, на кого денеска му беше изречена затворска казна
Македонија

(ВИДЕО) Вкупно осум години затвор за грабнувачите на Самоил Костадиновски: Го грабнале за да му наплатат за украдена дрога

Орце Костов
Виктор Милановски доби казна затвор пет години и десет месеци а Саша Челикиќ доби казна од две години и два месеци откако беа прогласени за
Македонија

Пресудата за грабнувањето на Самоил Костадиновски закажана за в четврток

А1он
Пресудата за грабнувањето на Самоил Костадиновски ќе биде објавена на 4 април откако денеска во Основниот кривичен суд Скопје се одржаа завршни зборови. Обвинителот Дарко
Македонија

(ВИДЕО) Таткото на исчезнатиот Самоил: Тој е убиен и некаде фрлен бидејќи носеше пари со себе

Орце Костов
Помина една година од исчезнувањето на младиот скопјанец Самоил Костадиновски кој на 3 март сред бел ден беше грабнат и од тогаш му се губи
Македонија

Киднапирање на внукот на Бошкоски: Го грабнале за да плати украден хероин

А1он
По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против две лица, од кои едното е обвинето за кривично дело – Грабнување од
Македонија

ОЈО: Уште еден осомничен за исчезнувањето на Самоил Костадиновски

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека било вклучено во дејствија на кривично
Македонија

(ВИДЕО) Детали за инцидентот во Лисиче: Напаѓачот пукал кон таткото на Самоил, паднал од мотор и избегал

Орце Костов
Напаѓачот кој пукал кон таткото на Самоил Костадиновски внук на Љубе Бошкоски кој исчезна пред четири месеци, го сторил тоа во движење на мотоцикл додека
Македонија

Едно лице пукало пред домот на Самоил Костадиновски, повредениот е во болница, потврдија од МВР

Орце Костов
Изутринава во 8.38 часот во населбата Лисиче во Скопје е пукано кон таткото на Самоил Костадиновски, внук на Љубе Бошкоски кој исчезна пред четири месеци.