samoil kostadinovski

Македонија

Пукано кон таткото на исчезнатиот внук на Љубе Бошкоски

А1он
Изутринава во 8.38 часот во населбата Лисиче во Скопје е пукано кон таткото на Самоил Костадиновски, внук на Љубе Бошкоски кој исчезна пред четири месеци.
Видео Македонија СКЕН

ВИДЕО: Го бара ли некој киднапираниот Самоил – И по еден месец се уште ни трага од него

Анита Петровска Рајковиќ
Веќе еден месец нема ниту трага од 26-годишниот Самоил Костадиновски, внук на Љубе Бошкоски. Дали некој го бара или се ќе се заврши со притворањето
Видео Македонија СКЕН

(ВИДЕО) Таткото на киднапираниот Самоил: Нудиме парична награда за било каква информација – 20 дена не знаеме каде е

Анита Петровска Рајковиќ
„Не изгубив точак, туку дете, и по 20 дена не знаеме каде е, што се случило со него, зошто?“, вели за А1он, таткото на исчезнатиот
Македонија

Уапсени две лица за киднапирањето на внукот на Љубе Бошкоски

А1он
Полицијата уапси две лица кои се осомничени за киднапирањето на Самоил Костадиновски, внук на Љубе Бошкоски. Уапсените заедно со кривичната пријава против нив се проследени
Македонија

МВР трага по исчезнатиот внук на Љубе – се проверуваат камери, се земаат изјави од очевидци

Анита Петровска Рајковиќ
МВР интезивно трага по исчезнатиот Самоил Костадиновски, кој е внук на Љубе Бошкоски. Се преземаат сите мерки кои и стојат на располагање на полицијата за
Македонија

Исчезна внукот на Љубе Бошкоски – пријателите се сомневаат дека е киднапиран

Анита Петровска Рајковиќ
Внукот на Љубе Бошкоски исчезнал пред два дена и му се губи секаква трага. Исчезнувањето на Самоил Костадиновски било пријавено и во МВР. Во соопштението