(ВИДЕО) Таткото на киднапираниот Самоил: Нудиме парична награда за било каква информација – 20 дена не знаеме каде е

Од:

„Не изгубив точак, туку дете, и по 20 дена не знаеме каде е, што се случило со него, зошто?“, вели за А1он, таткото на исчезнатиот Самоил.

Автомобилот со кој исчезнатиот 26-годишен Самоил Костадиновски, се превезол до почетокот на населбата Припор, од каде му се губи секаква трага на 3 март, стои паркиран во дворот на семејната куќа и само ја зголемува агонијата на неговото семејство кое нема буквално никаква информација каде е Самоил и што се случило со него.

Неговиот татко Љупчо Костадиновски за А1он вели дека нудат и парична награда за информација во врска со исчезнувањето на неговиот син. Вели немаат буквално никаква вест ниту од Обвинителството ниту пак од неговите пријатели.

„Молк од сите страни, а него се уште го нема. Не изгубив точак, изгубив дете и се што барам е информација што се случило и каде е мојот син“, вели Љупчо Костадиновски.

Љупчо е брат на Виолета, сопругата на Љубе Бошкоски, а исчезнатиот Самоил е нејзин внук. Поради ова во јавноста силно одекна веста за неговото киднапирање.

Полицијата уапси две лица, обвинителството ги истражува во врска со грабнувањето и поради тоа се во 30-дневен притвот, но иако поминаа 20 дена се уште нема никаква информација каде е Самоил.

Што се случувало и до каде е истрагата погледнете во анализата на „Скен“

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Го бара ли некој киднапираниот Самоил – И по еден месец се уште ни трага од него

Анита Петровска Рајковиќ

Љубе за пресудата: Сите видоа како ми ставаат пиштол на образ, а за судот нема тортура

Анита Петровска Рајковиќ

30 дена притвор добија двајцата вмешани во киднапирањето на внукот на Љубе Бошкоски

Анита Петровска Рајковиќ

Вишо обвинителство бара Мијалков да се ослободи за „Тортура“ – жалбата на колегите од ОЈО да се одбие

Притвор за киднаперите на внукот на Љубе Бошкоски

Горан Наумовски

Обвинителството потврди: две лица имаат информации за киднапирањето на внукот на Љубе – се бара притвор

Анита Петровска Рајковиќ