ljube boskoski

Македонија

Испукани три куршуми кон таткото на киднапираниот Самоил, еден го погодил во глава, еден во рамо: Костадиновски ќе биде опериран

Орце Костов
Напаѓачот кој потешко го повреди таткото на Самоил Костадиновски внук на Љубе Бошкоски кој исчезна пред четири месеци, испукал три куршуми кон Љупчо, едниот од
Македонија

(ВИДЕО) Детали за инцидентот во Лисиче: Напаѓачот пукал кон таткото на Самоил, паднал од мотор и избегал

Орце Костов
Напаѓачот кој пукал кон таткото на Самоил Костадиновски внук на Љубе Бошкоски кој исчезна пред четири месеци, го сторил тоа во движење на мотоцикл додека
Македонија

Едно лице пукало пред домот на Самоил Костадиновски, повредениот е во болница, потврдија од МВР

Орце Костов
Изутринава во 8.38 часот во населбата Лисиче во Скопје е пукано кон таткото на Самоил Костадиновски, внук на Љубе Бошкоски кој исчезна пред четири месеци.
Македонија

Пукано кон таткото на исчезнатиот внук на Љубе Бошкоски

А1он
Изутринава во 8.38 часот во населбата Лисиче во Скопје е пукано кон таткото на Самоил Костадиновски, внук на Љубе Бошкоски кој исчезна пред четири месеци.
Македонија

Обединети за Македонија: Груевистичките мегафони не стивнуваат

А1он
Деновиве ги гледаме груевистичките, русофилски медиумски мегафони како го клеветат Претседателот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски. Затоа, од името на партијата, должни сме пред
Видео Македонија СКЕН

ВИДЕО: Го бара ли некој киднапираниот Самоил – И по еден месец се уште ни трага од него

Анита Петровска Рајковиќ
Веќе еден месец нема ниту трага од 26-годишниот Самоил Костадиновски, внук на Љубе Бошкоски. Дали некој го бара или се ќе се заврши со притворањето
Видео Македонија СКЕН

Љубе за пресудата: Сите видоа како ми ставаат пиштол на образ, а за судот нема тортура

Анита Петровска Рајковиќ
Апсурд, само тоа можам да го кажам за ослободителната пресуда за Мијалков и Алфите во врска со моето апсење. Очигледно е дека инсталациите на Мијалков
Видео Македонија СКЕН

(ВИДЕО) Таткото на киднапираниот Самоил: Нудиме парична награда за било каква информација – 20 дена не знаеме каде е

Анита Петровска Рајковиќ
„Не изгубив точак, туку дете, и по 20 дена не знаеме каде е, што се случило со него, зошто?“, вели за А1он, таткото на исчезнатиот
Македонија

30 дена притвор добија двајцата вмешани во киднапирањето на внукот на Љубе Бошкоски

Анита Петровска Рајковиќ
Судот донесе одлука да го прифати барањето на обвинитлството и на двјацата уапсени за вмешаност во киднапирањето на внукот на Љубе Бошкоски им додели 30
Македонија

Вишо обвинителство бара Мијалков да се ослободи за „Тортура“ – жалбата на колегите од ОЈО да се одбие

Вишото јавно обвинителство од Скопје бара од Апелација да ја отфрли жалбата на колегите од Основното јавно обвинителство и да ја потврди ослободителната пресуда за