Љубе за пресудата: Сите видоа како ми ставаат пиштол на образ, а за судот нема тортура

Од:

Апсурд, само тоа можам да го кажам за ослободителната пресуда за Мијалков и Алфите во врска со моето апсење. Очигледно е дека инсталациите на Мијалков во судството и неговото влијание е се уште присутно, вели Љубе Бошкоски за ослободителната пресуда за случајот „Тортура“.

Според него само во Македонија е можно судот да донесе одлука дека немало тортура и малтретирање при апсењето кога се беше јавно и снимено и објавено.

„ Само кај нас може на очи на сите, сите видоа и слушнаа како ми ставаат пиштол на образ и како се однесуваа, а сега судот вели не сте виделе тоа што сте виделе“, вели Бошкоски .

Кого го гледа виновен за ваквата пресуда, и што мисли за македонското судство, погледнете во видео анализата на „Скен “.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Полицијата апсеше маскирано лице на покривот на стадионот во Дортмунд

Уапсена 19 годишна девојка во Карпош – Апсења и на Бит Пазар ноќеска

Мијалков утрово го напушти струшкиот затвор, бил примерен затвореник

ВИДЕО: Уапсен најдобриот голфер на светот

Предраг Петровиќ

Кочанчанец удрил девојка со пиштол и дивеел во кафеана – уапсен е

Анита Петровска Рајковиќ

Двајца странци уапсени на граница – еден возел со фалс германска дозвола, а другиот со украдено возило

Анита Петровска Рајковиќ