tortura

Видео Македонија СКЕН

Љубе за пресудата: Сите видоа како ми ставаат пиштол на образ, а за судот нема тортура

Анита Петровска Рајковиќ
Апсурд, само тоа можам да го кажам за ослободителната пресуда за Мијалков и Алфите во врска со моето апсење. Очигледно е дека инсталациите на Мијалков
Македонија

Апелација ја потврди ослободителната пресуда на Мијалков за „Тортура“

А1он
Апелациониот суд Скопје ја одби како неоснована жалбата на Основното јавно обвинителство Скопје во врска со случајот „Тортура“ и ја потврди пресудата на Основниот кривичен
Македонија

Вишо обвинителство бара Мијалков да се ослободи за „Тортура“ – жалбата на колегите од ОЈО да се одбие

Вишото јавно обвинителство од Скопје бара од Апелација да ја отфрли жалбата на колегите од Основното јавно обвинителство и да ја потврди ослободителната пресуда за
Македонија

ВИДЕО: Со ослободувањето на Мијалков и „алфите“, судијката Александра Ристеска ја демонтира третата „бомба“ на Заев

Маја Илиевска-Пачемска
Со денешната ослободителна пресуда за Сашо Мијалков и шестемина припадници на поранешната единица „Алфа“ за изживување при апсењето на Љубе Бошкоски, падна во вода уште
Видео Македонија

ВИДЕО: „Алфите“ кои го апсеа Бошкоски со пиштол на образ си честитаа слобода со Мијалков

Кристијан Ландов
Полициските „Алфи“ кои го апсеа Љубе Бошкоски со легнување на земја, пиштол на образ, пцуење и заканувачки пораки, ослободителната пресуда која ја донесе судијката Александра
Македонија

(ВИДЕО) Лапе: Ваквата пресуда испраќа порака дека начинот на кој е уапсен Бошкоски е дозволен и законски

Кристијан Ландов
Јавниот обвинител Љубомир Лапе кој го застапува предметот „Тортура“, смета дека со ослободителната пресуда за ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков и полициските службеници од единицата
Македонија

ВИДЕО: Судијката Ристеска ги ослободи Мијалков и „алфите“ за апсењето на Бошкоски

Кристијан Ландов
Судијката Александра Ристеска ги ослободи ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков,второобвинетиот кој поранешен прв човек на единицата „Алфа”, Ивица Анчевски – Пуки, полициските службеници Новица Станковски,
Македонија

Обвинелството е против повторно изведување докази за „Тортура“

А1он
Јавното обвинителство смета дека сите битни факти се целосно утврдени и фактичката состојба е целосно јасна поради што не предлага повторно изведување докази, изјави обвинителот
Македонија

ВИДЕО: Наместо пресуда, судот бара нови рочишта за „Тортура“, на судиите не им е јасно кој полицаец што направил кога го апселе Бошкоски

Кристијан Ландов
Наместо пресуда, Кривичниот суд донесе одлука да ја реотвори главната расправата за случајот „Тортура“. Судечкиот совет вели дека неспорно е дека се случил настан, но
Македонија

Кривичниот суд Скопје денеска ќе ја објави пресудата за „Тортура”

А1он
Во Кривичниот суд Скопје денеска е предвидено да се објави пресуда на за случајот „Тортура”. Како прво обвинет во овој случај е поранешниот директор на