ljube boskoski

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ за власт и пари коалицира со Тачи и Бошкоски кои се на црната листа на САД

А1он
Колку е лицемерието големо кај СДСМ покажува фактот што коалицираат со политичари кои се на црната листа на САД. СДСМ не престануваат со лагите и
Македонија

Бошкоски: Храброста да се каже вистината е прогресивен и потребен чекор во македонската политика

А1он
Лидерот на Обединети за Македонија и поранешен министер за внатрешни работи, Љубе Бошкоски, вечерва се огласи преку Фејсбук со коментар околу последните случувања поврзани со
Македонија

Бошкоски: Не ми требаат парите, нека бидам пример како не смее да функционира правната држава

Кристијан Ландов
Ова е за мене лично голема победа, и предупредување ниедна друга власт во иднина посебно не извршната така брутално како во режимот на Никола Груевски
Македонија

Стразбур пресуди во корист на Бошкоски, државата треба да му плати отштета за „Кампања“

Кристијан Ландов
Судот во Стразбур пресуди во корист на лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски, за случајот „Кампања“, а Македонија ќе треба да му исплати парична
Македонија

Бошкоски: Во затвор сакаа да ме видат оние кои се декларираа како „мои“

Кристијан Ландов
Љубе Бошкоски преку извинување упатено кон неговата сопруга и деца бидејќи цела деценија бил отсутен од нивните животи, се обрати на панел дискусијата „Жртви на
Македонија

(ВИДЕО) Бошкоски: Ревизорот откри 400 000 евра непокриени во кампањата на ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Државниот ревизор откри 400.000 евра непокриени во кампањата на ВМРО-ДПМНЕ за претседателските избори чиј кандидат беше Гордана Сиљановска Давкова, изјави денеска лидерот на Обединети за
Македонија

Пресуда за Љубе Бошкоски: Не е виновен за „Ровер“

Васко Маглешов
Со три доживотни казни затвор за извршителите на убиството кои се српски државјани, Предраг Чубрило, Милан Илиќ и Милорад Ковачевиќи и ослободителни пресуди за останатите
Македонија

Адвокатите на Мијалков инсистираа да се гледаат снимките од парите пронајдени кај Бошкоски

А1он
На денешното продолжение на судењето за случајот „Тортура“ каде обвинети се поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков заедно со шесте Алфи за апсењето на лидерот
Видео Македонија

ВИДЕО: Одбраната побара запирање на истрагата за Сашо Мијалков и „Алфите“ кои го апсеа Љубе Бошкоски

А1он
Одбраната на обвинетите во случајот „Тортура“ на СЈО, за апсењето на лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски, на денешното прво рочиште, побара запирање на