boskoski

Македонија

Продолжува притворот за двете лица осомничени за грабнување на внукот на Љубе Бошкоски

Орце Костов
Основното јавно обвинителство донесе Наредба за спроведување истражна постапка против двете лица за кои постои основано сомнение дека извршиле дејствија на кривично дело – Грабнување
Видео Македонија

(ВИДЕО) Хрватска го отфрли обвинението против Љубе Бошкоски за „Раштански Лозја“: Заврши мојот политички прогон од две децении

Маја Илиевска-Пачемска
Хрватска го отфрли обвинението против Љубе Бошкоски за случајот „Раштански Лозја“, дознава „А1он“. Ексминистерот за внатрешни работи повеќе не е цел на истрага ниту, пак,
Македонија

(ВИДЕО) Бошкоски: Ревизорот откри 400 000 евра непокриени во кампањата на ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Државниот ревизор откри 400.000 евра непокриени во кампањата на ВМРО-ДПМНЕ за претседателските избори чиј кандидат беше Гордана Сиљановска Давкова, изјави денеска лидерот на Обединети за
Македонија

Груевски и Бошкоски за 27 април ќе се бараат со меѓународна потерница

А1он
Експремеирот, Никола Груевски и поранешниот вработен во УБК, Никола Бошкоски, за настаните од 27 април во Собранието ќе се бараат со меѓународна потерница. Надлежен јавен
Економија

Бошкоски и Плевнелиев разговараа за можностите за инвестирање

А1он
Претседателот на Обединети за Македонија и советникот за странски инвестиции во Владата, Љубе Бошкоски го прими во пријателска посета поранешниот претседател на Република Бугарија, Росен
Македонија

„Тортура“ снимка: Бошкоски повторно донесен на паркингот пред Воденица

А1он
На втората снимка пуштена на денешното рочиште за случајот Тортура може да се види како оштетениот во случајот, Љубе Бошкоски повторно е донесен на паркингот
Македонија

Бошкоски ќе сведочи за „Тортура“ на СЈО

А1он
Со сведочење на Љубе Бошкоски денеска во Кривичниот суд треба да продолжи рочиштето за предметот „Тортура“ на Специјалното јавно обвинителство во кое се обвинети поранешниот
Македонија

Мијалков не бил надлежен врз „алфите“ и затоа не треба да одговара за Бошкоски, напишала судијката

А1он
Нема oснови на сомнение дека ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков, е поттикнувач на тортура против ексминистерот за внатрешни работи, Љубе Бошкоски, напишала судијката Моника Бахчовановска
Македонија

(ВИДЕО) Бошкоски: Груевски како скечот со Пантиќ, сака да биде “капетан на бела лаѓа, но мора пред тоа во ќорка“

А1он
Пред истражниот затвор „Шутка“ Груевски на присутните им раскажува како тој ќе се борел за да ги извади луѓето притворени за учество во рушењето на
Македонија

Одлуката за екстрадиција на Грујевски и Бошкоски ќе биде соопштена до петок

А1он
До петок ќе биде соопштена одлуката дали Горан Грујевски и Никола Бошкоски ќе бидат екстрадирани во Македонија од страна на судот во Солун. Денеска во