om

Македонија

ОМ: Министерство за политички систем и етнички национализам

А1он
„Таканаречениот „Мировен фестивал“ за само неколку минути стана простор за етнички национализам, започнувајќи со исвиркување на водителката кога почнала да зборува на македонски јазик. Самото
Македонија

Обединети за Македонија: Ова е вековен сон на целиот македонски народ

А1он
Одржувањето на Првата конференција со Европската Унија за почегок на преговорите за членство во ЕУ, означува отворање нова страница во поновата македонска историја, но и
Македонија

ОМ: Народот не ве плаќа за циркус, однесувајте се цивилизирано во Собранието

А1он
Обединети за Македонија е изненадена од однесувањето на пратениците во македонското Собрание. „Пцовките и навредите со недолични зборови и етикети поврзани со најголемите зла во
Македонија

Обединети за Македонија: Една држава – едни униформи

А1он
Обединети за Македонија е крајно изненадена од прекршувањето на Уставот на Република Северна Македонија со новата одлука за двојазични униформи во Град Скопје. „Концептот за
Македонија

ОММ стана придружен член на Европските млади конзервативци

А1он
Младинската организација на политичката партија Обединети за Македонија (Обединета младина за Македонија), на денешниот редовен конгрес на „Европските млади конзервативци“ беше прифатена како придружен член,
Македонија

ОМ против најавената промена на називот на улицата „Борис Сарафов“ во „4 Јули“

А1он
Обединети за Македонија се изречно против најавената промена на називот на улицата „Борис Сарафов“ во улица „4 Јули“. „Не можеме да прифатиме да се преименува
Македонија

Онлајн состанок на ОМ со раководителот на ЕКР за Бугарија: Меѓусебното разбирање е основа на решавање на проблемите

А1он
Ѓорѓи Станковски, од Обединети за Македонија, имаше онлајн состанок со раководителот на претставништвото на Европските конзервативци и реформатори за Бугарија – Кристијан Шкварек. Како што
Македонија

ОМ: Христијан Мицкоски продолжува со лицемерно однесување

А1он
„Скриен позади неговите партиски портпароли, во прескапата Бела Палата, Мицкоски повторно пробува да маневрира и да го избегнува повикот на јавна ТВ-дебата пред македонскиот народ
Македонија

Стразбур пресуди во корист на Бошкоски, државата треба да му плати отштета за „Кампања“

Кристијан Ландов
Судот во Стразбур пресуди во корист на лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски, за случајот „Кампања“, а Македонија ќе треба да му исплати парична