om

Македонија

Обединети за Македонија одбележува 11 години од основањето: Постоиме за татковината!

А1он
Обединети за Македонија денеска одбележува 11 години од основањето на политичката партија. „Основањето на Обединети за Македонија беше повеќе од потребно. Познати како револуционерна партија,
Македонија

ОМ: Воведување на евтина тарифа на електричната енергија за времетраење на безбедносните мерки

А1он
Обединети за Македонија е со став дека сериозноста на состојбата упатува на потреба од соодветни чекори и решенија. Меѓу првите, според Обединети за Македонија би
Македонија

Бошкоски го вика на дуел Мицкоски: Ајде за инвестициите на било која телевизија, дури и за тие во хидроцентралите

А1он
„Со целосна почит кон Вас, но забележувам во последно време некако сте опседнати со мене, па се почесто го изговарате моето име, а притоа морам
Македонија

ОМ со порака до ДУИ: Да се почитува Венецијанската комисија во врска со Законот за јазици

А1он
„Обединети за Македонија реагира на изјавата на Бујар Османи во која„Секое отворање на Законот за јазици, со кој се затвориле прашањата одРамковниот договор, ќе нè
Македонија

(ВИДЕО) Бошкоски: Ревизорот откри 400 000 евра непокриени во кампањата на ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Државниот ревизор откри 400.000 евра непокриени во кампањата на ВМРО-ДПМНЕ за претседателските избори чиј кандидат беше Гордана Сиљановска Давкова, изјави денеска лидерот на Обединети за
Економија

ОМ: Не одложување, а целосно укинување на прогресивното оданочување

А1он
„Обединети за Македонија е за целосно укинување на прогресивното оданочување. Со рамниот данок сите се оданочуваат со иста стапка. Освен како центар-десно партија, ова го